Sewing as simple as Kook

آموزش

-

بافت

-

بافت کلاه

بافت کلاه

ابتدا کار را با 99 دانه شروع کنید. در رج بعدی 3 دانه از زیر، 6 دانه از رو، 3 دانه از زیر، 6 دانه از رو، 3 دانه از زیر، 6 دانه از رو ببافید.

وسایل مورد نیاز جهت بافت کلاه:

 
1 کلاف کاموای  100 گرمی
میل شماره 6 ، نخ  یک لا
طرز بافت کلاه:
ابتدا کار را با 99 دانه شروع کنید. در رج بعدی 3 دانه از زیر، 6 دانه از رو، 3 دانه از زیر، 6 دانه از رو، 3 دانه از زیر، 6 دانه از رو ببافید.
جهت بافت تکه جلویی: 3 دانه از زیر، 6 دانه از رو «کش باف 3 تایی» 3 دانه از زیر، 6 دانه از رو     «کش باف 3 تایی» 3 دانه از زیر، 6 دانه از رو «کش باف 3 تایی» و 3 دانه از زیر ببافید.
سپس رج آخر را با 6 دانه از رو، 3 دانه از زیر ادامه دهید.
کار بافت را به صورت یاد شده 23 رج تکرار کنید. سپس دانه‌های 3 تایی را ابتدا در رج بعدی 2 تایی و در رج‌های بعدی 1 تایی کنید. در ادامه کار بجز دانه‌های گیس باف، دانه‌های 6 تایی از رو را ابتدا به 4 تایی، سپس به 2 تایی برسانید.
وقتی تعداد دانه هایتان به 6 عدد برسد، دانه‌ها را کور کرده، کار را تمام کنید.
جهت تکه جلویی کلاه، از نخ دولا استفاده کنید. از جلوی تکه ایی که بافته اید 42 دانه جدا کرده ، روی میل بیاندازید، رج ابتدایی را ساده از رو ببافید.
در رج بعدی 15 دانه بافته را کور کنید، 10 دانه را بافته، 1 دانه را کور کنید.
سپس 15 دانه را بافته کار را به همین ترتیب ادامه دهید در این صورت 40 دانه خواهید داشت، 10 دانه وسطی کار را کم نکرده، 15 دانه‌های کناری را در هر رج 1 عدد کم کنید، این کار را تا 11 رج ادامه داده کار را تمام کنید.
جهت نوار جلوی کلاه : نخ را دولا کرده، 6 دانه روی میل سر بیاندازید، 2 دانه (مدل هاروش) یعنی یکی از زیر یکی از رو، 2 دانه از رو، 2 دانه را هاروش ببافید.
این مدل بافت را تا 20 سانتی متر ادامه داده، سپس نوار تهیه شده را به جلوی کلاهتان بدوزید.
کلاه را با چند دکمه تزئینی، تزئین کرده، کارتان را تمام کنید.
توجه :
مدل هاروش یا برنجی: رج اول را به رو بافته، رج دوم را به زیر ببافید.

0 | 0
چاپ

“ بافت-کلاه ”
تگ ها: بافت ,کلاه

بافت کلاه - Untitled-26.jpg بافت کلاه - Untitled-37.jpg
نظرات کاربران

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
عبارت امنیتی را وارد نمایید
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
خیاطی به سادگی کوک
كوك قصد دارد ماهنامه تخصصي دوخت و دوز و خياطي را با هدف ارائه الگوها، مدلها و طرح هاي روز پوشاك، چكيده ژورنال هاي معتبر جديد ترك و اروپايي، پوشاك زنانه،مردانه و بچه گانه و ارائه الگوهاي يك به يك، مدل ها و طرح هايي فراخور زمان و هم چنين اطلاعات اخبار و مطالب آموزنده درباره دنياي پوشاك و نيز سرگرمي و كاردستي هاي دوخت و دوز را ارائه كند.
تمام حقوق این سایت متعلق به نشریه کوک می باشد.
Copyright 2012 - 2015 | Proshut Web Development