Sewing as simple as Kook

آموزش

-

بافت

-

بافت بلوز

بافت بلوز

کار را با 90 دانه شروع کرده، 35 سانتی‌متر آن را مدل ساده از رو ببافید. جهت حلقه آستین 1+2+3 دانه از هر طرف کم کرده 21 سانتی‌متر دیگر به بافت ساده

وسایل مورد نیاز جهت بافت بلوز:

4 کلاف کاموای  100 گرمی                 
جهت بافت بلوز :میل شماره 4    
جهت بافت موتیف‌ها :قلاب  شماره ½
طرز بافت پشت بلوز:
کار را با 90 دانه شروع کرده، 35 سانتی‌متر آن را مدل ساده از رو ببافید. جهت حلقه آستین 1+2+3 دانه از هر طرف کم کرده 21 سانتی‌متر دیگر به بافت ساده ادامه دهید.
وقتی قد پشت بلوز 60 سانتی‌متر شد، دانه‌ها را کور کرده کار را تمام کنید.
جلوی بلوز:
کار را با 90 بلوز شروع کرده تا 35 سانتی متر، آن را مدل ساده ببافید. در 27 سانتی متری بافت جلو، جهت گودی یقه مانتو 14 دانه از آن را کم کنید. باز هم جهت گودی یقه 2 رج، یکبار 1 دانه کم کنید. وقتی در راست و چپ کار 18 دانه باقی ماندو قد مانتو 60 سانتی‌متر شد دانه‌ها را کور کرده کار را تمام کنید.
آستین بلوز :
کار را با 55 دانه شروع کرده، پس از 16 سانتی‌متر بافت ساده از رو 3 رج یکبار 2 دانه اضافه کنید تا جمع دانه‌های اضافه شده 6 عدد شود. بدین ترتیب 5 سانتی‌متر بافته، سپس 1+2+3 دانه کم کرده، 9 سانتی‌متر دیگر به بافت ادامه دهید. سپس تا 10 رج  در هر رج 1 دانه کم کنید تا جمعاً 10 دانه کم کرده باشید.
وقتی بلندی آستین 42 سانتی‌متر شد، دانه‌های بافت را کور کرده آستین‌ها را به تنه بدوزید.
 
موتیف قلاب دوزی دور یقه و آستین:
قلاب را توی یکی از دانه‌های پایین تنه فرو کرده نخ را بیرون کشیده 8 عدد زنجیره بزنید. سپس قلاب را توی دانه 4 تنه فرو برده 8 عدد زنجیره دیگر بزنید بدین ترتیب دور تا دور تنه را زنجیره زده، دایره یا حلقه‌های توخالی وسطی موتیف‌ها را بوجود آورید. « به شکل توجه کنید.»
در رج بعدی 4 عدد زنجیره زده توی دانه 3 قلاب را فرو ببرید. کار را به همین ترتیب ادامه داده تا به پشت بلوز برسید. دوباره 4 عدد زنجیره زده، دانه گرفته، قلاب را داخل دایره یا حلقه تو خالی فرو ببرید، بدین ترتیب 3 دانه خواهید داشت. سپس 1 نخ روی قلاب انداخته، ابتدا نخ را از 2 دانه رد کرده سپس نخ را از 3 دانه باقی مانده رد کنید دوباره 4 عدد زنجیره زده قلاب را توی حلقه وسطی فرو برده 1 عدد نخ گرفته کار را به شکل ذکرشده در هر حلقه 6 بار تکرار کنید. « به شکل توجه کنید.»
سپس 4 دانه زنجیره زده به دانه 3 روی تنه فرو کنید و 3 تا پایه بلند در آن بزنید. سپس 8 عدد زنجیره دیگر زده موتیف کناری را ببافید. این کار را 5 بار تکرار کنید.
کناره‌های موتیف را با رنگ دیگر کاموا توسط قلاب پایه کوتاه زده سپس قلاب را وسط یکی از دانه‌های زنجیره‌ها فرو کرده 4 دانه زنجیره بزنید. دوباره قلاب را توی همان دانه فرو کرده، مابقی را پایه کوتاه زده کار را ادامه دهید.
بدین ترتیب تاج‌های روی موتیف‌ها پدیدار خواهد شد. « به شکل توجه کنید.»
 

0 | 0
چاپ

“ بافت-بلوز ”
تگ ها: بافت ,بلوز

بافت بلوز - Untitled-44.jpg
نظرات کاربران

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
عبارت امنیتی را وارد نمایید
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
خیاطی به سادگی کوک
كوك قصد دارد ماهنامه تخصصي دوخت و دوز و خياطي را با هدف ارائه الگوها، مدلها و طرح هاي روز پوشاك، چكيده ژورنال هاي معتبر جديد ترك و اروپايي، پوشاك زنانه،مردانه و بچه گانه و ارائه الگوهاي يك به يك، مدل ها و طرح هايي فراخور زمان و هم چنين اطلاعات اخبار و مطالب آموزنده درباره دنياي پوشاك و نيز سرگرمي و كاردستي هاي دوخت و دوز را ارائه كند.
تمام حقوق این سایت متعلق به نشریه کوک می باشد.
Copyright 2012 - 2015 | Proshut Web Development