Sewing as simple as Kook

آموزش

-

تنوع در دوخت و دوز

-

سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس

سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس

یقیناً تمامی انسانها دارای ذوق و هنر هستند که بدون تردید همه آنها از ذات مقدس پروردگار نشأت گرفته است و وظیفه هر انسان هنرمند و هنر دوست است ک

یقیناً تمامی انسانها دارای ذوق و هنر هستند که بدون تردید همه آنها از ذات مقدس پروردگار نشأت گرفته است و وظیفه هر انسان هنرمند و هنر دوست است که در شناساندن و زنده نگه داشتن هنر کوشا باشد تا بر اثر گذشت زمان و با وجود تکنولوژی و گرفتاریهای روزمره، این هنر که هویت فرهنگی یک ملت را مشخص می‌کند به دست فراموشی نیفتد. لذا وظیفه خود دانستم برای تحقق این هدف به آموزش گام به گام از مبتدی تا پیشرفته یکی از شاخه‌های هنر بپردازم و به امید پروردگار، در 3 جلسه با آموزش انواع دوخت و با بهره‌گیری از آموزه‌های جلسه اول و دوم یک تاپ عروس یا لباس شب را به طور کامل دیزاین نمایم که سعی می‌کنم در دو جلسه اول دوختهای پایه را آموزش دهم تا روند کار سریعتر پیش رود و همچنین برای کسانی هم که در این رشته مهارت دارند روند کار آموزنده و جذاب باشد.

آموزش سنگدوزی و تزئین لباس عروس و شب

وسایل مورد نیاز

1- پارچه یا لباسی که می‌خواهیم روی آن کار کنیم.

2- لایه چسب ( برای پارچه‌ای نازک )

3- کاربن یا کاغذ روغنی ( برای پیاده کردن طرح موردنظر )

4- سوزن منجوق دوزی

5- نخ همرنگ پارچه

6- قیچی

7- پولک، منجوق، ملیله، مروارید (‌بسته به نوع دوخت و سلیقه )

روش کار

ابتدا پارچه موردنظر را لایی کرده و دوختها را بصورت خطی برای شروع کار تمرین می‌کنیم ( بهتر است برای شروع کار از منجوق یا ملیله استفاده شود )

ساقه دوزی

سوزن را از ابتدای خط بیرون آورده و نوع سنگی که می‌خواهیم استفاده کنیم ( مثلاً منجوق ) را 4 یا 5 عدد داخل سوزن کرده و کمی مایل به سمت راست طرح داخل کار فرو می‌بریم بعد سوزن را از طرف چپ دوخت اولیه ( با کمی فاصله ) بیرون آورده و تا پایان خط، این کار را ادامه می‌دهیم. ( شکل 1 )

دوخت پیچ

مراحل کار مانند ساقه دوزی است با این تفاوت که یکی دو عدد تعداد منجوقها بیشتر است و سوزنها و دوختها به هم نزدیکتر است تا دوخت حالت پیچی یا طنابی به خود بگیرد. سوزن را از ابتدای طرح بیرون آورده، دوخت اول را انجام داده و دوخت را تا پایان کار به این شکل ادامه می‌دهیم. از این دوخت بیشتر برای دوردوزی یا ساقه‌های طرح استفاده می‌شود. ( شکل 2 )

دوخت رول

دوخت رول مانند دوخت پیچ است با این تفاوت که تعداد منجوقها یکی دو عدد بیشتر از مدل پیچ است. دوخت اول را مانند پیچ انجام داده و دوخت را ادامه می‌دهیم. برای ادامه دوخت سوزن را از دو سوم دوخت اول بیرون آورده و به همین شکل تا انتها ادامه می‌دهیم. در این نوع دوخت فاصله دوختها نزدیکتر و طرح، حالت طناب در هم تنیده است ( از دوخت رول بیشتر برای لبه‌های لباس مانند یقه دکلته و لبه‌های آستین یا لبه کلاه و شنل عروس استفاده می‌کنیم ). ( شکل 3 ).

 


0 | 0
چاپ

“ سنگدوزی-و-تزئینات-روی-لباس-مجلسی-و-عروس ”
تگ ها: آموزش سنگدوزی ,تزئینات روی لباس

سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس - SANG-1-1.png سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس - SANG-1-2.png سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس - SANG-1-3.png سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس - SANG-2-1.png سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس - SANG-2-2.png سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس - SANG-2-3.png سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس - SANG-3-1.png سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس - SANG-3-2.png سنگدوزی و تزئینات روی لباس مجلسی و عروس - SANG-3-3.png
نظرات کاربران

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
عبارت امنیتی را وارد نمایید
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
خیاطی به سادگی کوک
كوك قصد دارد ماهنامه تخصصي دوخت و دوز و خياطي را با هدف ارائه الگوها، مدلها و طرح هاي روز پوشاك، چكيده ژورنال هاي معتبر جديد ترك و اروپايي، پوشاك زنانه،مردانه و بچه گانه و ارائه الگوهاي يك به يك، مدل ها و طرح هايي فراخور زمان و هم چنين اطلاعات اخبار و مطالب آموزنده درباره دنياي پوشاك و نيز سرگرمي و كاردستي هاي دوخت و دوز را ارائه كند.
تمام حقوق این سایت متعلق به نشریه کوک می باشد.
Copyright 2012 - 2015 | Proshut Web Development