Sewing as simple as Kook

آموزش

-

بافت

-

بلوز یقه قایقی باز

بلوز یقه قایقی باز

با رسیدن دوبارة فصل گرما شاید به نظر برسد که بافتنی را باید به زمستان سپرد؛ اما بافتنی یار چهار فصل است و در هر فصلی می‌تواند پاسخگوی نیازه

با رسیدن دوبارة فصل گرما شاید به نظر برسد که بافتنی را باید به زمستان سپرد؛ اما بافتنی یار چهار فصل است و در هر فصلی می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما متناسب با آن فصل باشد.

با نخ‌های کتان و ابریشم می‌توانید از لباس‌های بهاره و تابستانی حاصل هنر خودتان لذت ببرید؛ چرا که این نخ‌ها نه تنها ظریف و نازک هستند، بلکه در بافت به دلیل عدم فشردگی باعث جریان هوا و حتی خنکی بیشتر می‌شوند.

تاپهای رنگارنگ زیبا، بلوزهای توری و حتی انواع لباس شنا ارمغان بافتنی برای فصل‌های بهار و تابستان هستند تا همیشه و در همه جا از آنها لذت ببرید.

بلوز یقه قایقی باز (سایز 36و38)

نخ ابریشم طلایی 5کلاف 100 گرمی و میل شمارۀ 3 (بلوز، شال ـ گردنبند و کیف )

 

پیش:

-         با 100 دانه شروع و 7 سانتیمتر کشباف ( یکی زیر و یکی رو ) ببافید.

-          بعد از کشباف 25 دانه به این ترتیب اضافه می‌کنیم ( هر 4 دانه در میان یک دانه اضافه می‌کنیم ) تا دانه‌ها در مجموع 125 دانه بشود. بعد از رجِ اضافه کردن، یک رج از رو بافته سپس نقشه را ببافید تا 39 سانتی‌متر ادامه می‌دهیم.

-         سپس از طرفین بافتنی برای آستین هر طرف 6 بار 2 دانه اضافه کنید (جمعاً 12دانه)

-          یقه را  به این ترتیب ببافید: 35دانه وسط یقه را کور کرده و بعد از آن هر طرف 5 بار 4 دانه کور کرده (جمعاً هر طرف 20دانه) و 37 دانۀ باقی مانده در طرفین یقه را کور کنید.

پشت:

-         پشت بافتنی را هم مانند پیش ببافید.

-         قسمت پیش و پشت را به هم دوخته بعد از شستن، با اتوی بخار ملایم، از پشت و از روی پارچه آن را اتو بزنید. اتو را روی بافتنی محکم نکشید.

 

  

 

 

 

شال ـ گردنبند:

18 دانه سرانداخته و 120 سانتیمتر ببافید. برای رد کردن مهره‌ها 4 رشته باریک به این ترتیب ببافید: 3دانه بافته 2 دانه کور کرده و تا آخر 18 دانه ادامه دهید. سپس 3 دانه‌ها را تک تک هر کدام را 30 سانتیمتر بافته، کور کنید. بعد از آن، مهره‌های دلخواهتان را داخل رشته‌های بافته شده انداخته، سپس رشته‌های بافته و مهره انداخته شده را به طرف دیگر شال ـ گردنبند بدوزید.

 

 

 

کیف:

8دانه سرانداخته و یک رج بافته، سپس یک دانه در میان یک دانه اضافه کنید. گردی ته کیف به این ترتیب به 8 قسمت تقسیم شده و هر یک رج در میان از یک جهت یک دانه اضافه کنید. (طبق الگو) تا هر قسمت 20دانه شود. (160=20×8) در ادامه نقشه‌ای را که برای بلوز در نظر گرفته شده را 18 سانتیمتر ببافید.

فوم را به اندازۀ گردی ته کیف ببرید. سپس آستر کیف (2بار) را به اندازۀ کیف ببرید و فوم را به یک لای آستر (فقط ته کیف از فوم استفاده شده) بچسبانید و 3 سانتی‌متر پایین‌تر از لبۀ به رویۀ کیف وصل کنید.

برای بندهای کیف 2 بند که با 3 دانه شروع شده را به اندازۀ دور کیف ببافید(2بار) و هر کدام را از 2 جهت معکوس از داخل سوراخ‌های نقشه رد کنید.

برای بندهای کیف می‌توانید از مهره‌هایی که برای شال ـ گردنبد انتخاب کرده‌اید، استفاده کنید.

 

  

 

 

 


0 | 0
چاپ

“ بلوز-یقه-قایقی-باز ”
تگ ها: بلوز یقه قایقی باز

بلوز یقه قایقی باز - ز-ن-ساز.png
نظرات کاربران

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • Reload بازآوری
عبارت امنیتی را وارد نمایید
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
خیاطی به سادگی کوک
كوك قصد دارد ماهنامه تخصصي دوخت و دوز و خياطي را با هدف ارائه الگوها، مدلها و طرح هاي روز پوشاك، چكيده ژورنال هاي معتبر جديد ترك و اروپايي، پوشاك زنانه،مردانه و بچه گانه و ارائه الگوهاي يك به يك، مدل ها و طرح هايي فراخور زمان و هم چنين اطلاعات اخبار و مطالب آموزنده درباره دنياي پوشاك و نيز سرگرمي و كاردستي هاي دوخت و دوز را ارائه كند.
تمام حقوق این سایت متعلق به نشریه کوک می باشد.
Copyright 2012 - 2015 | Proshut Web Development